29.09.2017 – City Fit Rzeszów

Mój ulubiony klub rzeszowski.

Spytałam menadżerkę czy nie potrzebują zastępstwa lub instruktorki na stałe. Dodałam,że kilka razy prowadziłam u nich w Gdańsku. Poprosiła o CV, a potem dodała, że sprawdzi w tym klubie, na który się powołałam.I jakoś tak przypomniałam sobie, że kilka razy w życiu byłam oskarżana o nienadawanie się z powodu delikatnego wizerunku, ale kilka razy ktoś spodziewał się po mnie wiele tylko dlatego, że usłyszał, że ćwiczę dla siebie bez przerw od 10 roku życia. No a jeśli się spodziewa to czasem wchodzi w pozycję – już ja cię sprawdzę. Tak mi się przypomniało, więc postanowiłam póki co to odpuścić. Nic mi się nie chce udowadniać, ani robić wrażenia. Jestem w końcu bardzo stara i w 2018 skończę 34 lata. 

Lekcja psychologiczna – takie skojarzenia z czymś bardzo dobrym lub złym na podstawie tonu głosu, spojrzenia, mimiki, stylu wypowiedzi to mechanizm, który równie stary co ja i po śmierci zdyskredytowany Freud nazwał projekcją. Warto mieć do niej trochę dystansu, choć całkowita dekonstrukcja własnych mechanizmów obronnych też nie jest dobra. Po coś są.

Czy zastanawialiście się kiedyś czemu wiele klubów fitness ma sufity wyłożone jakimś aluminium? Janie wiem, ale nie zrobię researchu. Muszę mieć w życiu jakieś tajemnice.

Poszłam porobić sobie barki i potem trochę nogi. Jak już jadę na siłownię, to nie ma lepszego treningu od klasycznego ogólnorozwojowego, na kilka grup mięśni. Tak to działa. Jeśli ktoś jest stale w siłowni, trenuje poszczególne partie w podziałach. A gdy trening ze sprzętem jest uzupełnieniem, nie ma na celu rozwijania siły lub robienia rzeźby, lepiej skupić się na podstawach. 

W tej zakładce opisałam już jakieś schematy moich ,,siłownianych wykonań”

A tym razem było urozmaicenie, ponieważ postanowiłam przetestować taką oto machinę:

Jak widać mamy tu parametry jak: sprawność, siła, wytrzymałość. Cuda! Wchodzisz sobie i robisz co komputer instruuje, czyli np. skoki, pompki, jakieś stepy czy inne naciski.

Postanowiłam się nie przejmować, że mogę zwracać na siebie uwagę ludzi z boku i dobrze się bawić. Do wszystkiego pełen dystans. Wyszło jak widać. No po prostu nie jest źle, ale trzeba pracować. Jakoś mnie to nie zaskoczyło  😀 

komentarze

Dodaj komentarz