Po prostu to zrób! Jak zacząć ćwiczyć od dziś!

Kiedy długo się namyślasz, twój umysł jest zbyt zmęczony przygotowaniami, żeby zacząć działać.

 

Czy wyobrażasz sobie planowanie każdego posiłku? Nie, bo po prostu musisz jeść codziennie. W każdych okolicznościach. Jeżeli nie masz czasu, to zjesz w biegu, zjesz mniej, ale jakoś to zrobisz. Podobnie powinno być z regularnymi ćwiczeniami.

Nie męczy cię, to rozważanie- od kiedy, w jakie miejsce, w jakim stroju? A może tu, a może tak..? Tymczasem, im prościej, im szybciej, tym lepiej. Zmęczyć masz się w trakcie treningu a nie przygotowaniami.

Co roku, w okolicy stycznia, zadręczasz innych i siebie kolejnymi porażkami. W tym momencie, w którym postanawiasz zacząć ćwiczyć, przegrywasz. Tak samo na Sylwestra, jak i na wiosnę. A wiosny lecą.

Porzuć ten monitor. Włóż na siebie coś sportowego. I nie ma znaczenia co tam w szafie posiadasz. Kupisz sobie coś jeśli wytrwasz dłuższy czas. W nagrodę. Wstań i wyjdź z domu. Pobiegnij.

Kiedy długo się namyślasz jesteś zbyt zmęczony na to, żeby działać. Dlatego zacznij od zaraz. Na razie testować. Na dokładne dopracowanie planu przyjdzie czas kiedy lepiej poznasz swoje możliwości i preferencje.

Jak zacząć ćwiczyć od dziś?

Nie myśl! Po prostu rób. Początkowy brak chęci musisz wpisać w koszty. Bardzo możliwe, że jeśli nie zaczniesz to ani dziś, ani jutro nie poczujesz większej motywacji i nic się nie zmieni. Najpierw siła woli. Motywacja wzrośnie za jakiś czas.

Wraz ze wzrostem czasu poświęconego na regularne trenowanie wzrasta zaangażowanie i chęć kontynuowania. To nie trwa wiecznie, ale dostatecznie długo, żeby osiągnąć wymarzone rezultaty, które z kolei przejmą pałeczkę bycia paliwem napędzającym wytrwałości. Dlatego początkowo bywa, że nie ma innej rady niż wywrzeć na sobie presję nazywaną czasem siłą woli. Z czasem to narzędzie traci na znaczeniu i jest coraz łatwiej.

komentarze

Dodaj komentarz